1946/202
Viggo Langer (f. Leipzig 1860, d. Rungsted 1942)
Sommerdag i haven ved villaen Slotsvej 4 i Holbæk. Sign. Viggo Langer 1927. Olie på lærred. 46×60.
Kan trænge til en let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud