2250/109
Ubekendt maler, 17. årh.
Den døde Kristus begraves. Usigneret. Olie på sammensyet lærred monteret på lærred. 92×138.
Omfattende krakeleringer, afskalninger og retoucheringer. Behov for rensning. Rammen for stor til lærredet.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag
33 bud