2417/854
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Skål af patineret bronze. Udført og stemplet hos Just Andersen. Dessin nr. B 1514. H. 7,5. Diam. 17.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag