2417/​854

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Skål af patineret bronze. Udført og stemplet hos Just Andersen. Dessin nr. B 1514. H. 7,5. Diam. 17.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 23. april 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK