2124/55
Hans Hilsøe (f. Thystrup ved Faxe 1871, d. 1942)
Solskin i et interiør med en syende kvinde ved vinduet. Sign. H. Hilsøe 33. Olie på lærred. 51×66.
Let retoucheret ved øverste kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud