2131/128
Kaffe- og flødekande med stjerthåndtag med samt sukkerskål og sennepskrukke af sølv. Ikke samhørende. K. C. Hermann, Grann & Laglye samt A. Dragsted. 20. årh. Vægt ca. 520 g. Kaffekande H. 16. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag