2118/917
Dansk møbeldesign
Et par stole af massiv fyrretræ. Sæde med flettet papirgarn. Udført 1960–1970erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Flet med mindre pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag