2103/630
Anders Jensen Bundgaard (f. Ersted, Årestrup sogn 1864, d. København 1937)
Liggende figur. Usign. Skitse i lertøj. H. H. 11. B. 14. D. 7.
Mindre krakeleringer. Overfladesmuds.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag