2031/94
Ubekendt maler, 19. årh.
Marine med hjuldamperen Freya i Kattegat 1866. Utydelig signatur. Olie på lærred. 63×94.
Én reparation/ lap på bagsiden. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag