1949/​8633
Russisk firdelt ikon, Skt. Nikita, Gudsmoderen “lindre mine sorger”, tre helgener og Paraskeva. Tempera på træpanel. 19. årh. 35,5×31.

Be­skriv­el­se

Russisk firdelt ikon, Skt. Nikita, Gudsmoderen “lindre mine sorger”, tre helgener og Paraskeva Pjatnitsa. Tempera på træpanel. 19. årh. 35,5×31.

Enkelte mindre reparationer. Mindre krakeleringer.

Russisk tema, 5. december 2019

Ikoner

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag