Michael Goldberg (f. New York 1924, d. sst. 2007)
Uden titel. Sign. Goldberg 90. Olie og oilstick på papir. Bladstørrelse 74×70
Proveniens: Galleri Weinberger, København. Erhvervet her af den nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020