2034/202
Kasserolle af sølv med hank af ibenholt, mester C. Holm. Diam. 16 cm. Derudover en saucekande med hank og fodrand af bakelit. Dateret 1948. L. 19 cm. Vægt 635 g. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud