1706/1648
Fransk directoire kaminur af sortbroget marmor med beslag af forgyldt bronze, hvidemaljeret urskive med romer- og arabertal tal. Sign. Adam & Repond à Paris. Ca. 1790. H. 44.
Mindre afslag samt revne på den ene søjle. Hammer til klokke løs. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 9. februar 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud