2440/​974

Dansk design

Bonboniere af blåt glas med montering og låg af sterlingsølv. Låg stemplet DGH for Dansk Guldsmede-Håndværk. 20. årh.s midte. H. 10. L. 15.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.350 DKK

2354 (Autobud) 1.350 DKK
825375 1.300 DKK
2354 (Autobud) 1.250 DKK
825375 1.200 DKK
2354 (Autobud) 1.150 DKK
825375 1.100 DKK
2354 1.050 DKK
1017669 1.000 DKK