1250/206
Bidjar løber, Persien. Gentagelsesmønster med herati design på rød bund. 20. årh.s første halvdel. 491×97.
Hak/defekt i ende ende (6×6 cm), Lettere slitage ved kanter.
Ældre malerier og antikviteter, 10. december 2012
Vurdering
Hammerslag
12 bud