Anshelm Schultzberg (f. Falun 1862, d. 1945)
Vinterlandskab med høje snedriver ved en bjerghytte. Sign. A. Schultzberg 1926. Olie på lærred. 75×124.
Flere større reparationer/lapper på bagsiden. Lærred bør strammes op. Trykmærke. Mindre afskalninger. Krakeleringer. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020