2035/9005
Kulspand af messing samt pejsesæt bestående af skovl, tang og ildrager af messing og kobber. 19.-20. årh. Pejsesæt L. 64 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle buler på spanden
Avening Court, del 1, 24. august 2020
Vurdering
Hammerslag