2441/907
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
To bogkasser af massiv Oregon pine. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 36. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle stødmærker. Den ene bogkasse med hul i bagbeklædning. Enkelte tørringsrevner.
Vurdering