2438/936
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Figur af stentøj i form af flodhest, dekoreret med grønlig glasur. På siden stemplet Chr. Thorsen & søn, 1938. Sign. monogram. L. 13,5.
Brugsslitage.
Vurdering
908162 | ||
928822 | ||
908162 (Autobud) | ||
928822 | ||
908162 (Autobud) | ||
1136827 | ||
908162 |