1946/104
Lampebord af sortstafferet nøddetræ, i siderne to udtræksplader, drejet søjle på firpasfod. 19. årh.s slutning. H. 72. L. 77. B. 59.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte finerbobler på plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag