12022/187
Hakon Spliid (f. København 1893, d. 1959)
Turistplakat. Ribe. Sign. Spliid 1938. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 100×62. Uindrammet.
Papir mangel nederst venstre hjørne, revne samt krøllet øvre højre side.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag