12022/​187

Hakon Spliid (f. København 1893, d. 1959)

Turistplakat. Ribe. Sign. Spliid 1938. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 100×62. Uindrammet.

Papir mangel nederst venstre hjørne, revne samt krøllet øvre højre side.

Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag