2442/7111
Dansk design
Højdejustérbar standerlampe af messing. Plisseret skærm. Maks. H. ca. 185.
Alders- og brugslitage, herunder ridser og mærker. Messing anløben og med buler. Skærm krøllet med mindre defekter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Schæffergården: Kunst, design og antikviteter, 15. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag