2139/311
Syv juleskeer og en gaffel af forgyldt sterlingsølv. Vægt ca. 375 g. (8)
Skeer: 1947, 1953, 1954, 2×1956, 1958 og 1961. Gaffel: 1956.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud