1722/1642
Tre engelske flettede bordskåle af hvidglaseret fajance, to stemplet Sewell og E. Mayer. Ca. 1800. H. 7–8. L. 25–29. B. 22–23. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En skål med defekt.
Varia, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag