2220/2008
Armbåndsur af 18 kt. guld. Model Stylist. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænke af 14 kt. guld. Urets diam. 19 mm. Samlet vægt ca. 27 g. 1960'erne.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 18. maj 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||