2431/​138

Et sæt på fire kinesiske plaketter af porcelæn, dekoreret i farver med drager, flammer og skyformationer over bølger, omkranset af blomsterbort. I rammer af rigt udskåret træ. 20. årh. Plaketter 74×22. Rammer 102×45. (4)

Plaketter buer let. Rammer fremstår med ridser og mærker. En ramme med brud i venstre, nederste hjørne. Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Fra i Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?