2417/88
Ubekendt maler, ca. 1700
Portræt af en adelsmand iført rustning. Usigneret. Olie på lærred. 84×67.
Flere større reparationer/lapper på bagsiden. Hul/revne i lærred. Krakeleringer. Behov for rensning. Afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag