2121/871
Dansk design
Justérbar bordlampe med stel af sortlakeret stål. Fod af jern. Trykknapafbryder på skærm. H. 53.
Alders- og brugsslitager, herunder ridser, mærker og malingafskalning. Overfladerust. Afslag på fatning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag