2108/346
Samling sølv og sterlingsølv, bestående af dækketallerken, bonboniere, tekande, brevkniv, tabatiere og ske. Primært 20. årh. Vægt ca. 1065 g. Dækketallerken diam. 25. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker. Tekande mangler låg. Delvis graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud