2025/8577
Sæt på seks russiske bægre af forgyldt sølv, dekoreret med niello-arbejde. Utydeligt stemplet. 20. årh.s anden halvdel. Kubachi i Dagestan, Rusland. H. 11,5. Vægt ca. 322 g. (6).
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud