2045/592
Wols (f. Berlin 1913, d. Paris 1951)
Uden titel. Usign., nummereret 10/50. Radering. Lysmål 31×24.
Proveniens: Tidligere i kunstneren Wilhelm Freddies (1909–1995) samling.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag