12109/​221

Christian XI spejl i ramme af sortstafferet mahogni, 19. årh.s sidste halvdel. H. 164. B. 65. Konsol af mahogni. H. 78. B. 65. D. 36. (2)

Manglende ben samt stykke af hjørne på konsollen mangler. Mindre skade i spejlets ramme.

Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag