2032/42
Kandisskrin af grønt glas med affasede hjørner, montering af forsølvet metal, nøglehulsplade i form af muslingskal, låg slebet med initialer. 20. årh.s begyndelse. H. 10. L. 14. B. 10.
Lås binder. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud