2132/790
Gunnar Nylund (f. Paris 1904, d. 1997)
Stor kande af stentøj dekoreret med brune glasurer. Sign. monogram. Udført og stemplet hos Rörstrand, Sweden, PA. H. 44,5.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud