2023/246
Lågkrus af kobber, graveret med profilportræt af Daniel Rantzau og inskription, på låget Falkenberg-Hede anno 1565. 19. årh. H. 20. Diam. 15.
Reparation og forstærkning ved fodrand. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag