2438/141
Thailandsk figur af forgyldt bronze i form af mediterende Naga Buddha siddende på en trone og sammenrullet slange med syv hoveder. 19. årh. H. 44 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag
24 bud