11920/70
Maskinvævet vægtæppe i klassisk fransk gobelin stil, prydet med personer og heste i landskab. 20. årh.s begyndelse. 175×90.
Sælger oplyser: Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 18. maj 2019
Vurdering
Hammerslag