11920/​70

Maskinvævet vægtæppe i klassisk fransk gobelin stil, prydet med personer og heste i landskab. 20. årh.s begyndelse. 175×90.

Sælger oplyser: Almindelig brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 18. maj 2019

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK