1826/882
Dansk møbeldesign
Sybord af eg med krydsede ben, monteret med hjul, skuffe med rumindeling herunder kurv af flet. 1960–1970'erne. H. 58. L. 69,5. B. 43,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. juni 2018
Vurdering
Hammerslag