Foto endnu ikke klar
891/82
Vilhelm Melbye (f. Helsingør 1824, d. Roskilde 1882)
Marine med talrige skibe nær klippeskær. Sign. Wilhelm Melby 53. Olie på lærred. 69×109.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag