1643/​1601

Tysk nikkedukke af porcelæn, rigt dekoreret i farver og guld, med bevægelige hænder, hoved og tunge. Ernst Bohne, Tyskland, 19. årh. H. 12 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparation på top af hoved.

Varia, 27. oktober 2016

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag