1643/1601
Tysk nikkedukke af porcelæn, rigt dekoreret i farver og guld, med bevægelige hænder, hoved og tunge. Ernst Bohne, Tyskland, 19. årh. H. 12 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparation på top af hoved.
Varia, 27. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag