2432/​31

Theodor (Fedor Petrovich) Tchoumakoff (f. Skt. Petersborg 1823, d. Paris 1911)

Portræt af en ung kvinde i turkisblå kjole. Sign. Th. Tchoumakoff. Olie på lærred. 59×49.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 698, 2001 nr. 1260.

Mindre krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.

I Lyngby
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?