911/​309

Stort nordtysk rokoko spejl i ramme af forgyldt træ, udskåret med gennembrudt baldværk, rocailler og kæmninger, senere spejlglas. 18. årh.s midte. H. 176. B. 74.

Møbler, ure, sølv, bronze, porcelæn og tæpper, 30. november 2022

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag

16.000 DKK