1641/200
Skønvirke spisestue af mahogni, bestående af spisebord med udtræk og to tillægsplader af fyrretræ, fire stole samt buffet. 20. årh.s begyndelse. Bord: H. 79. L. 148–252. B. 115. Buffet: H. 113 B. 184. D. 57. (8)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 10. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag
24 bud