1804/1550
Frisisk manglebræt af udskåret og delvis bemalt træ, greb i form af en hest. Dateret 1831. L. 60 cm.
Aldersrelaterede spor; ormehuller.
Varia, 25. januar 2018
Vurdering
Hammerslag