1321/713
Engelsk design
Skammel i egyptisk stil af bejdset bøgetræ med flettet sæde. Ca. 1930erne. H. 38.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud