1722/622
Roy Lichtenstein (f. New York 1923, d. sst. 1997)
Udstillingsplakat, 1967. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 84×63. Uindrammet.
Papiret er let gulnet. Enkelte rifter i papiret.
Fra
i
Havnen
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering