2104/24
Tysk spejlplateau og jardiniere af sølv, rigt prydet med bladværk og guirlander. Koch & Bergfeld, importstempler fra A. Michelsen, 1918. Jardiniere vægt ca. 1000 g. H. 5,5 og 11,5. L. 48 og 38. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Glasindsats til jardiniere mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
31 bud