1934/​32

Veneziansk lysekrone af klart glas, bundskål af forgyldt træ, 20 svungne lysarme. 20. årh.s begyndelse. H. 58. Diam. 105.

Brugsslitage. Flere brud og mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Ældre malerier og møbler, 19. august 2019

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK