1934/32
Veneziansk lysekrone af klart glas, bundskål af forgyldt træ, 20 svungne lysarme. 20. årh.s begyndelse. H. 58. Diam. 105.
Brugsslitage. Flere brud og mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2019
Vurdering
Hammerslag