Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Kystparti med fiskere, der bærer fangsten i land. Sign. Johan Neumann 1920. Olie på lærred. 55×82.
Områder med tyndere bemaling. Lærred bør strammes op. Krakeleringer og enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
19 bud