896/176
Firfløjet Fransk Louis XVI skærm med bemalede scenerier med kurtiserende personer i eksterior. 18./19. årh. H. 162. B. 316.
Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler og varia samt Avening Court, del II, 16. september 2020
Vurdering
Hammerslag