896/​176

Firfløjet Fransk Louis XVI skærm med bemalede scenerier med kurtiserende personer i eksterior. 18./19. årh. H. 162. B. 316.

Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler og varia samt Avening Court, del II, 16. september 2020

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

13.000 DKK